همانگونه که می ‌دانید به مکانی که جهت نگهداری مواد غذایی و میوه ها از آن استفاده می شود سردخانه می‌گوییم. با این حال گاهی اوقات با شرایطی مواجه می شوید که نیاز به دمای بسیار پایین داشته تا بتوانید محصولاتی دیگر را نگهداری نمایید. سردخانه بستنی همانگونه که از نامش پیداست جهت نگهداری از بستنی می تواند گزینه ای مناسب باشد. با توجه به شرایطی که در ساخت سردخانه بستنی به کار می ‌رود. شما می توانید دمایی بسیار پایین، جهت نگهداری از انواع محصولات را در اختیار داشته باشید.

سردخانه بستنی آریان سرد

با توجه به اینکه در ساخت بستنی از موادی مانند خامه و برخی چربی ها استفاده می ‌شود، نگهداری از این محصولات نیاز به دمای بسیار پایین خواهد داشت. شرایطی که شما باید با استفاده از آن اقدام به نگهداری از بستنی نمایید دمای منفی ۱۸ درجه سانتیگراد بوده تا با استفاده از آن بتوانید موجب جلوگیری از نرم شدگی بستنی شده و شکل آن را حفظ نمایید. کارگاه های بسیار بزرگی که اقدام به نگهداری از بستنی می ‌کنند، معمولاً از کمپرسورهای دو مرحله ای در تجهیزات خود استفاده خواهند نمود. با ما در آریان سرد همراه باشید تا اطلاعات کافی به شما در مورد سردخانه بستنی ارائه دهیم.

سردخانه بستنی چیست؟

همانگونه که می دانید یکی از خوراکی های محبوب بین مردم بستنی نام دارد. جهت حفظ و نگهداری از این محصول شما نیاز به دمای بسیار پایین خواهید داشت. از این رو امروزه با طراحی و اجرای سردخانه های بستنی، شما می توانید این محصول را به راحتی در مدت زمان طولانی نگهداری نمایید. ساختار بستنی به گونه ای است که با استفاده از امولسیون و کف (کف موجود می تواند مایع یا هوا باشد) کریستال های یخی را به وجود می ‌آورد. به همین علت حفظ و نگهداری از این محصول شرایطی نیاز دارد که با استفاده از آن بتوانید کیفیت محصول را به خوبی حفظ کرده و از شل شدگی آن جلوگیری نمایید.

ویژگی های سردخانه بستنی

سردخانه ها را معمولاً در ابعاد مختلف و با ظرفیت های دمایی و مکانی گوناگون طراحی و اجرا می‌ کنند. با این حال شما برخلاف محصولاتی مانند میوه ها، صیفی جات، مواد غذایی، سبزیجات و خوراکی های دیگر که نیاز به سردخانه هایی با دمای بالای صفر دارید، جهت نگهداری از بستنی باید تدابیری بیندیشید کیفیت این محصول را حفظ نمایید. این کمپرسور باید دو مرحله ‌ای بوده تا بتواند فرآیند تبرید را به بهترین شکل برای شما انجام دهد.
در کنار ساختار فنی سردخانه بستنی، شما باید در طراحی آن نیز شرایط منحصر به فردی به کار ببرید. با توجه به اینکه معمولا در حجم های بسیار زیاد اقدام به نگهداری از بستنی می کنند، شما باید سردخانه مخصوص را نیز در ابعاد بزرگ طراحی نمایید.

انواع سردخانه

انواع سردخانه ها برای نگهداری بستنی

به طور کلی با توجه به اینکه بستنی ها از بدو تولید تا هنگام عرضه در فروشگاه های خرد، باید در مکانی سرد نگهداری شوند. سردخانه ها باید با شکل های مختلف در دسترس قرار داشته باشد. امروزه متناسب با نیاز فعالان این حوزه، سردخانه ها در شکل های ثابت و متحرک تولید می شوند.

سردخانه ثابت

قبل از اینکه بستنی ها به فروشگاه ‌های سطح شهر انتقال داده شوند، باید آن ها را در کارخانه های بسیار بزرگ و در انبارهای مخصوص نگهداری نمایند. این نوع سردخانه‌ها را که ابعاد بزرگ نیز دارند را سردخانه ثابت می نامند.

سردخانه متحرک

پس از تولید بستنی و نگهداری آن ها در سردخانه های بزرگ و کارخانه های تولید، باید آن ها را با استفاده از تجهیزات مناسب به فروشگاه ‌های خرد انتقال دهند. به همین علت از سردخانه های متحرک می توانند به عنوان بهترین گزینه جهت جابجایی این محصولات استفاده کنند. امروزه سردخانه های متحرک قابلیت نصب بر روی انواع کامیون و وسایل نقلیه دیگر را داشته و به شکل گسترده مورد استفاده قرار می گیرند.
اگر برای نگهداری از بستنی و محصولات دیگر خود نیاز به ساخت سردخانه دارید، با ما در آریان سرد همراه باشید. ما در این مجموعه به منظور خدمات دهی به شما عزیزان، انواع سردخانه های میوه، مواد غذایی و بستنی را تولید و در اختیار شما قرار خواهیم داد.

عوامل موثر بر قیمت سردخانه

بسته به شرایطی که قصد نگهداری از بستنی را دارید و حجم کاری خود باید سردخانه متناسب را جهت ساخت سفارش دهید. به همین علت ابعاد مورد استفاده در ساخت سردخانه می توانند بر قیمت تمام شده آن اثرگذار باشند. علاوه بر این سردخانه ها در دماهای مختلف ساخته می شوند، شرایطی که می‌تواند در قیمت آن نیز تاثیر بگذارد.
از جمله تجهیزات به کار برده می توان به اواپراتور، کندانسور، کمپرسور، تابلو برق، کنترل کننده ها، شیرآلات و درب های ویژه سردخانه اشاره کرد. توجه داشته باشید که برندی که از تجهیزات آن در ساخت سردخانه بستنی مورد استفاده قرار می گیرند نیز بر قیمت آن اثر گذار خواهد بود.

سردخانه متحرک

ساخت و فروش سردخانه بستنی

اگر به دنبال نگهداری از بستنی و سایر مواد غذایی هستید، باید با انتخاب یک سردخانه مناسب بتوانید به خوبی از محصولات خود محافظت نمایید. امروزه سردخانه‌ ها در کیفیت گوناگون و در ابعاد مختلف طراحی می شوند. جهت خرید سردخانه بستنی و سایر سردخانه ها می توانید با ما ارتباط برقرار کرده و از گزینه های متعددی استفاده نمایید.