سردخانه خانگی

سردخانه خانگی یکی از مهمترین تجهیزات سرمایشی است که وجود آن در هر خانه ضروری می ‌باشد. از این محصول جهت نگهداری انواع مواد غذایی در خانه استفاده می شود. سردخانه یخچال خانگی در انواع و مدلهای متنوع ساخته و به بازار عرضه شده است. وجود تنوع بسیار زیاد در مدلهای این نوع سردخانه ها موجب شده تا این محصول بازه ی قیمتی متغیری داشته باشد. با توجه به اینکه هدف اصلی از نگهداری مواد غذایی در یخچال های خانگی، جلوگیری از فساد مواد غذایی و حفظ تازگی آنهاست، می بایست در انتخاب مدل سردخانه یخچال خانگی به مواردی مانند کیفیت بدنه و قدرت سرمایش محصول توجه ویژه ای داشت. زیرا اگر بدنه ی یخچال کیفیت و عایق بندی مناسبی نداشته باشد، نمیتواند سرمایش ایجاد شده در محیط درونی خود را حفظ نماید. از سوی دیگر سردخانه خانگی با قدرت موتور بالاتر میتواند میزان سرمای مورد نیاز جهت نگهداری محصولات غذایی را به خوبی فراهم نماید.

سردخانه خانگی یکی از مهمترین تجهیزات سرمایشی است.آشنایی با ویژگی های سردخانه خانگی

امروزه انواع تجهیزات سرمایشی که در خانه ها مورد استفاده قرار می گیرد، توسط برندهای مختلف ایرانی و خارجی طراحی و به بازار عرضه می شود. ضرورت استفاده از این محصول موجب شده تا همواره بازار خرید پر رونقی داشته باشد. سردخانه یخچال خانگی در ابعاد و ظرفیت های مختلف تولید می شود. برخی از مدلهای این محصول دارای فریزر نیز می باشد. طراحی فریزر در ساختار این نوع سردخانه ها به گونه ای است که گاه بخش قابل توجهی از فضای داخلی محصول به آن اختصاص داده می شود. همچنین در برخی انواع سردخانه فریزر خانگی، قسمت اختصاص یافته به فریزر کوچک بوده و بخش عمده ی فضا را یخچال تشکیل می دهد.

انواع سردخانه خانگی

این نوع سردخانه دارای انواع متنوع با کارآیی های مشخص می باشد. از جمله مهمترین انواع این محصول میتوان به موارد زیر اشاره کرد:

 • سردخانه مکعبی
 • سردخانه های مخروطی
 • سردخانه مکعبی- استوانه ای
 • سردخانه یخچال و فریزر
 • یخچال های فروشگاهی

هر یک از انواع مدلهای نام برده شده ویژگی های بخصوص و موارد کاربرد ویژه ای دارند. از این رو می بایست با توجه به نوع کاربری و مورد مصرف یکی از انواع آنها را جهت استفاده برگزید.

سردخانه یخچال و فریزر

سردخانه یخچال و فریزر یکی از پر استفاده ترین انواع سردخانه خانگی می باشد. قیمت این نوع سردخانه های خانگی با توجه به کیفیت ساخت بدنه، مدل، برند تولید کننده، عملکرد دستگاه، مورد کاربرد، ابعاد و ظرفیت و میزان کارآیی آن متغیر می باشد.  سردخانه یخچال و فریز در واقع یکی از مهمترین و پرکاربردترین لوازم در منزل به شمار می آید. این محصول از دسته لوازمی است که به طور پیوسته و در بازه ی زمانی طولانی مدت مورد استفاده قرار می گیرد. همچنین سردخانه های یخچال و فریزر خانگی در طول ساعات شبانه روز به طور مداوم کار می کند تا بتوانند دمای مناسب جهت نگهداری مواد غذایی تازه و منجمد را به طور پیوسته فراهم و حفظ نمایند. این امر موجب می شود که کیفیت ساخت، قدرت موتور و کارآیی این نوع سردخانه خانگی اهمیت قابل توجهی داشته باشد.

لزوم انتخاب انواع با کیفیت سردخانه یخچال خانگی دارای فریزر ایجاب می کند، که جهت انتخاب مدل مناسب و کارآمد برای منزل به اندازه کافی تحقیقات انجام شده و زمان کافی صرف شود. کیفیت بدنه و تجهیزات مورد استفاده در ساخت انواع سردخانه خانگی یخچال و فریزر از آن جهت حائز اهمیت است که محصولاتی که کیفیت بالایی دارند، به میزان کمتری دچار خرابی شده و کمتر از دیگر محصولات به خدمات تعمیر یخچال نیازمند خواهند شد.

سردخانه یخچال و فریزر یکی از پر استفاده ترین انواع سردخانه خانگی می باشد.نکات طلایی به هنگام خرید سردخانه یخچال خانگی

از آنجایی که این سردخانه ها مدلهای متنوعی دارند، ممکن است به هنگام انتخاب مدل آن دچار سردرگمی شوید. از این رو به جهت آنکه انتخاب هوشمندانه تری داشته باشید، حتماً در زمان خرید نکات زیر را مد نظر قرار دهید:

 • توجه به رنگ، کیفیت و جنس بدنه یخچال
 • شناخت ویژگی مدلهای مختلف یخچال و فریز و آشنایی با مزایا و معایب هر یک
 • توجه به ابعاد و ظرفیت سردخانه خانگی و محل قرارگیری در منزل

توجه داشته باشید که حجم و ظرفیت یخچال فاکتور بسیار مهمی است، که باید با توجه به تعداد اعضای خانواده، میزان خرید و مصرف مواد غذایی انتخاب شود. به این صورت که، برای خانوارهای کم جمعیت (۲ نفره) سردخانه خانگی با حجم ۲۵۰ تا ۳۸۰ لیتر، خانواده های ۳ یا ۴ نفره یخچالی با ظرفیت ۳۵۰ تا ۵۳۰ لیتر انتخاب مناسبی می باشد. همچنین اگر تعداد نفرات خانوار بیش از ۵ نفر باشد، می بایست با حجم ۴۴۰ لیتر به بالا را جهت خرید انتخاب نمایید. به طور کلی از آنجایی که هزینه ی تعمیر و نگهداری یخچالهای با ظرفیت کم، در دراز مدت بیشتر از سردخانه های با حجم بالاست و نیز با توجه به کارآیی پایین این محصولات، بهتر است مدلهای با حجم متوسط و بالا را در اولویت خرید قرار دهید.

توجه به ابعاد و اندازه ی سردخانه خانگی یخچال و فریزر از دیگر نکات حائز اهمیتی است که می بایست به آن توجه ویژه ای داشت. اندازه و ابعاد این سردخانه باید متناسب با فضای قرارگیری در آشپزخانه یا هر مکان مورد نظر دیگر انتخاب شود. دقت داشته باشید که به جهت سهولت گردش آزادانه هوا در اطراف یخچال و نیز خروج گرمای مازاد موتور، این نوع باید به اندازه ی ۵ سانتی متر از چهار طرف فاصله داشته باشد.

حجم و ظرفیت یخچال باید با توجه به تعداد اعضای خانواده، میزان خرید و مصرف مواد غذایی انتخاب شودمزایای استفاده از سردخانه های خانگی

 • سردخانه خانگی شرایط دمایی مناسب جهت نگهداری مواد غذایی از زمان تولید تا مصرف را فراهم می کند.
 • بازه ی فساد و غیر قابل مصرف شدن مواد غذایی را افزایش می دهد.
 • موجب میشود که محصولات غذایی طعم، تازگی و کیفیت خود را تا مدت زیادی حفظ کنند.
 • از رشد میکروبها و قارچها بر روی مواد غذایی و درون مواد آشامیدنی جلوگیری می کند.
 • با نگهداری دراز مدت مواد غذایی، هزینه های مربوط به حمل و نقل و خریدهای مکرر خانوار را کاهش می دهد.

با توجه به طراحی ظاهری اختصاصی علاوه بر زیباتر نمودن دکوراسیون محیط، موجب سهولت دسترسی اعضای خانوار به مواد غذایی مورد نیاز می شود.

به منظور مشاوره و درخواست اجرای سردخانه های کوچک و خانگی به مشاوران ما پیام دهید.