سردخانه کانکسی محفظه ای بوده که امکان جابجایی آن وجود دارد و می تواند مکانیسم سرمایشی را برای ترکیبات درون خود فراهم آورد. این تجهیزات با اسامی دیگری چون کلد روم های پرتابل نیز معروف می باشند. این سیستم ها می توانند یک فضای برودتی کوچک با هزینه ای کم را برای کاربر فراهم کنند.
بدون شک یکی از راهبردی ترین اختراعاتی که انسان ها در طول زندگی خود داشته اند. ایجاد مکانیسم های سرمایشی به منظور حفظ و انبار مواد غذایی بوده است چرا که به واسطه آن اکثر مشاغل و صنایع مثل دامدارن برای محصولات لبنی، کارخانه های داروسازی برای داروهای تولیدی، وارد کنندگان مواد غذایی و میوه برای محصولات خود و … همگی به این مکانیسم ها نیاز مبرم دارند تا بتوانند محصول خود را از فاسد شدن محفوظ دارند.
این نیاز بشر از همان سده های پیشین حس می شده است به همین دلیل مردم در آن سال ها سعی می کردند مواد پروتئینی و غذایی خود را در فضاهای خنک مثل سردابه ها نگهداری کنند اما خوشبختانه با گذر زمان و پا گذاشتن به عصر تکنولوژی سیستم و ابزار هایی اختراع شده اند که فرایند خنک سازی و انجماد را بدون کوچکترین مشکلی فراهم می کنند و کاربر دیگر نگرانی از بابت فاسد شدن محصولاتش نخواهد داشت.

کلد روم آریان سرد

آشنایی با ساختار و ساختمان سردخانه کانکسی:

در بیرون سردخانه کانکسی یک نمایشگر تعبیه شده است که نشان دهنده دمای موجود در محفظه است تا کاربر بتواند بر روی دمای اعمال شده کنترل و تسلط داشته و از سلامت محتویات مطمئن شود و حتی اگر به علت تغییرات دمایی بخشی از محصولات آسیب دیده اند از پیشرفت این مسئله و آسیب به سایر بخش ها پیشگیری کند.
توان و تحمل ایجاد سرمایش در این محفظه ها به قدرت دستگاه ها، سایز و حجم ترکیبات درونی وابسته است که کاملا بر طبق درخواست و نظر کاربر لحاظ می گردد. اما به طور معمول این کانکس ها در سایز ۴۰ فوت تولید می گردند و سایز های بزرگتر آنها می توانند تا بیست تن محصول را در خود جای دهند. اجزای کلیدی این مکانیسم ها کمپرسور و اواپراتور است که به منظور فراهم آوردن برودت مورد نیاز از کندانسینگ یونیت بهره برده می شود.
ساختار کلی این سردخانه ها به واسطه سیستم ساندویچ پانل صورت می پذیرد. که کاور شدن کل سیستم هم به کمک ترکیبات عایق کننده پلی اورتان انجام می شود. درب های سردخانه های کانکسی عموما کشویی یا لولایی است. البته این حالت بستگی به فضای استفاده، محصولات موجود، تمایل کاربر و دمای درون کانکس دارد.

سردخانه کانکسی:

کارشناسان طراحی و تولید می توانند به مشتری پیشنهاد بدهند تا به منظور دریافت بالاترین راندمان کاری و کمترین هدر رفت دمایی بهتر است سیستم به چه شکل طراحی و مجهز گردد. پس نگرانی در این باب نداشته باشید، کافیست محصول و ابعاد درخواستی را مد نظر بگیرید و سایر مراحل را به شرکت مورد نظر بسپارید.
در ساختمان این مدل از کلد روم ها می بایست عملیات کاور کردن حرارتی به منظور عدم هدر رفت سرما و همچنین پروسه شاسی کشی برای ارتقا استحکام بدنه انجام گیرد.
باید دقت داشت که پیش از حضور مواد غذایی می بایست توسط تجهیزات پیش سرد کن. فضا به دمای مورد نظر برسد و در آن دما فیکس بماند و سپس ترکیبات را درون آنها جای داد.

سردخانه های کانکسیفواید استفاده از سردخانه کانکسی:

_ احتمالا قابل حمل بودن این مدل ها را می توان به عنوان اصلی ترین مزیت آنها نام برد. چرا که کاربر در کوتاهترین زمان ممکن و بدون ایجاد مشکل یا اختلال در سیستم می تواند محفظه را جابجا نماید. ضمن آنکه این محصولات می توانند حتی در حین جابجایی نیز کلیه فرایند سرمایشی را بدون کوچکترین وقفه ای ادامه دهند و سلامت محتویات درونی آنها کاملا تضمین شده خواهد بود. پس میزان اتلاف زمان و انرژی به حداقل خواهد رسید.
_ دومین مزیت آنها این است که به جهت حمل و نقل بسیاری از ترکیبات و محصولات غذایی و دارویی از شهری به شهر دیگر می توان از آنها استفاده نمود و به راحتی می توان آن را بر روی تریلی جای داد.
*برای کسب اطلاعات جزئی تر در این زمینه می توانید با مشاورین و مهندسین ما در مجموعه آریان سرد ارتباط گرفته و سوالات خود را از آنها جویا شوید.

ساخت انواع سردخانه صنعتی

انواع سردخانه کانکسی:

لذا می بایست بتوانند پاسخگوی انواع نیاز ها نیز باشند. بدین منظور این تجهیزات در سه مدل اصلی فیکس( ثابت)، قابل حمل( متحرک) و ویترینی تولید می شود.

  • سردخانه کانکسی ثابت:

چنانچه فاکتوری چون سرعت نصب مد نظر نباشد و نیاز ضروری هم به ساخت اولیه اتاق سردخانه در ابتدا نباشد. می توان از مدل های فیکس یا ثابت استفاده نمود.
به عبارتی سایز این مدل ها بر طبق درخواست کاربرد برآورد می شود. و ضخامت پلی ورتان می تواند رنج ۵ الی ۱۵ سانتی متر را شامل شود.

  • سردخانه کانکسی متحرک:

به شکلی طراحی و تولید می شوند که بتوانیم آنها را با لیفتراک یا سایر وسایل های انتقالی جابجا نماییم. در دو حالت زیر صفر و بالای صفر تجهیز می گردند و به جهت نگهداری مواد غذایی و دارو ها در گنجایش کم کاربرد دارند. ضخامت کاور می تواند از ۱۰ الی ۱۵ سانتی متر لحاظ گردد.

  • سردخانه کانکسی ویترینی :

به جهت نمایش محصول و مواد غذایی استفاده می گردد که واجد یک شیشه دوجداره است. اما با یخچال های ویترینی در فروشگاه ها بسیار متفاوت هستند.

سردخانه کانکسی در اشکال مختلف