همانگونه که می دانید برای نگهداری از گوشت قرمز شما می توانید به دو شکل موقت و طولانی مدت اقدام نمایید. به همین علت امروز سردخانه گوشت در شکل ‌های مختلف ساخته می شود. سردخانه ها با دمای بالای صفر و زیر صفر به شما این امکان را می‌ دهند که بتوانید از محصولات در مدت زمان مختلف نگهداری کنید. در واقع سردخانه گوشت به عنوان یکی از سردخانه های صنعتی به شمار می ‌رود که در مغازه های مختلف، جهت نگهداری از انواع فرآورده های پروتئینی ،مرغ و ماهی می توانید از آن بهره ببرید. متناسب با زمینه ‌ای که قصد فعالیت در آن را دارید می توانید از سردخانه های گوشت در ابعاد مختلف و با دمای گوناگون بهره ببرید.

سردخانه گوشت آزیان سرد

با توجه به اینکه گوشت به عنوان یکی از محصولات پروتئینی همواره در معرض فساد قرار دارد، نگهداری از آن باید به شکل دقیق و با استفاده از سردخانه های استاندارد صورت پذیرد. با ما در مجموعه آریان سرد همراه باشید تا به شما انواع سردخانه های گوشت را معرفی کنیم.

سردخانه گوشت چیست؟

همانگونه که می دانید برای نگهداری از انواع محصولات غذایی و مواد پروتئینی نیاز به سردخانه های صنعتی دارید. سردخانه گوشت به شما این امکان را می ‌دهد که از فرآورده های گوشتی و همینطور گوشت دام بتوانید در طولانی مدت نگهداری کرده و به هنگام نیاز آن ها را به بازار عرضه کنید. سردخانه ها در مقیاس های مختلف و با توان گوناگون ساخته و در اختیار شما قرار داده می شود.

انواع سردخانه گوشت

به لحاظ کاربردی که سردخانه ‌ها دارند می ‌توان آن ها را در دو نوع زیر صفر و بالای صفر دسته بندی نمود. طراحی و تولید سردخانه گوشت بالای صفر به شما این امکان را می دهد که به صورت موقت بتوانید این فرآورده را بین دمای صفر تا ۱۵ درجه نگهداری کرده. و در مدت زمانی کمتر از یک هفته آن را جهت عرضه به مراکز فروش و رستوران ها انتقال دهید.
معمولاً از این سردخانه در مشاغل و صنایعی که نیاز به مصرف گوشت در بازه های کوتاه مدت دارند استفاده می شود. علاوه بر این هایپر مارکت ها، قصابی ها، فست فود ها و سوپرمارکت ها باید از این نوع سردخانه جهت نگهداری از گوشت و محصولات پروتئینی استفاده نمایند.
نوع دیگری از سردخانه ‌های مناسب گوشت، سردخانه ‌های زیر صفر به شمار می ‌روند که می ‌توانند در یک بازه طولانی مدت برای شما گوشت قرمز را نگهداری کنند. ساختار سردخانه گوشت زیر صفر به گونه ‌ای است که کیفیت محصولات به خوبی حفظ شده و شما می توانید در طولانی مدت از آن بهره ببرید.این نوع سردخانه معمولا مناسب کشتارگاه‌ها می‌باشد که می توانند محصولات پروتئینی را تا مدت زمان طولانی نگهداری کنند و به تدریج به فروش برسانند.

کاربرد سردخانه

همانگونه که عنوان کردیم صنایع مختلف و مکان ‌های گوناگون نیاز به استفاده از سردخانه جهت نگهداری از گوشت و سایر محصولات پروتئینی دارند. امروزه در هایپر مارکت ها و قصابی ها شما باید از سردخانه های بالای صفر استفاده کنید. علاوه بر این سردخانه  را می‌ توانید در مراکز کشتار دام، رستوران ها، بیمارستان ها، هتل ها و همچنین مراکز نظامی مورد استفاده قرار دهید.سردخانه زیر صفر برای نگهداری محصولات به مدت طولانی تر مورد استفاده قرار می‌گیرد.

مشخصات سردخانه های گوشت آریان سرد

مجموعه ما در آریان سرد همواره به منظور پاسخگویی به نیازهای شما سعی کرده انواع سردخانه را با کیفیت بالا و قیمت مناسب در اختیار شما قرار دهد. شرایطی که ما در ساخت سردخانه گوشت برای شما در نظر گرفته ایم می تواند به بهترین شکل نیازهای شما را برطرف کند. ما در این مجموعه با یک طراحی تخصصی و دقیق سعی کرده‌ ایم که سردخانه ها را در اختیار شما قرار دهیم. علاوه بر این، ما با استفاده از تجهیزات استاندارد و با کیفیت مانند اواپراتور، کندانسور، کمپرسور و همچنین عایق کاری مناسب، یک محصول کاملاً استاندارد و مدرن در اختیارتان قرار خواهیم داد.در این مسیر آریان سرد همراه شما است و حتی بعد از احداث سردخانه پشتیبان شما در زمینه های فنی و مهارتی خواهد بود.

سردخانه زیر صفر

از شرایطی که ما برای شما در نظر گرفته ایم می توان به ارائه خدمات پس از فروش و همچنین گارانتی محصولات اشاره نمود. شما عزیزان می توانید با خیالی آسوده از محصول خریداری شده استفاده کرده. و به هنگام نیاز و بروز مشکلات آن را با ما در میان بگذارید. این نکته را فراموش نکنید که ما در ساخت سردخانه گوشت سعی کرده ‌ایم که بدنه عایق و مقاوم در برابر رطوبت و ضربه برای شما قرار دهیم.

تجهیزات سردخانه

به منظور ساخت یک سردخانه استاندارد باید از تجهیزاتی با کیفیت بالا استفاده شود. از مهم ترین بخش های سردخانه و در واقع مهمترین قسمت آن کمپرسور به شمار می رود. انتخاب این تجهیزات باید به گونه ای باشد که با کمپرسور هماهنگی کامل داشته و بتوانند عملکردی مناسب در سردخانه داشته باشند.
از دیگر بخش های یک سردخانه گوشت می‌ توان به تابلو برق و درب سردخانه اشاره نمود.

قیمت سردخانه گوشت

همانگونه که می دانید سردخانه با ظرفیت های مختلف و با دمای گوناگون ساخته و در اختیار شما قرار داده می شود. به همین دلیل نمی ‌توان قیمتی دقیق و معین برای آن اعلام نمود. از جمله عواملی که می توانند در قیمت سردخانه اثرگذار باشند. می توان به نوع کمپرسور، ابعاد سردخانه، عایق بدنه کابین و کندانسور و همچنین نوع برق مصرفی آن اشاره نمود. ما در مجموعه آریان سرد این محصول را با کیفیت بالا و قیمت مناسب برای شما فراهم کرده ایم.شما می‌توانید برای دریافت قیمت سردخانه مناسب با نیاز خود با کارشناسان ما در ارتباط باشید.

نگهداری از گوشت به شکل های مختلف

نکات مهم جهت نگهداری گوشت

توجه داشته باشید که برای جلوگیری از رشد باکتری ها باید عمل انجماد گوشت را در سرعت بالا انجام دهید.اگر این عمل در سرعت بالا اتفاق نیافتد باعث از بین رفتن بافت گوشت می شود.علاوه بر این سعی کنید که فاصله لازم را جهت نگهداری از کف سردخانه و دیواره ها حفظ نمایید. به هیچ عنوان گوشت را به شکل مستقیم روی زمین و کف سردخانه قرار ندهید.