سیب اشنویه در حال برند سازی

مهاباد- فرماندار اشنویه گفت: برای برند سازی شدن سیب اشنویه، تمعهیداتی پیش بینی گردیده. که نیازمند برگزاری یک کمیسیون اقتصادی با حضور فعالان و تاجران ایرانی و خارجی در این شهرستان است.

عبدالسلام مام عزیزی در روز چهارشنبه گفت: امسال در فکر برگزاری جشنواره گیلاس و سیب. جهت شناخته شدن محصولات و برند‌سازی، و فرصت‌های صادراتی این شهرستان بودیم که هنگام مواجه با کرونا، موفق به برگزاری آن نشدیم.

افزود: در همین راستا و برای معرفی این محصولات به خصوص سیب اشنویه. در فکر برگزاری کمیسیون اقتصادی برای برند‌سازی سیب اشنویه در سطح شهرستان در چند مرحله و با حضور تاجران داخلی و خارجی، فعالان اقتصادی، ادارات مرتبط و صاحبان کارخانه و سردخانه ها هستیم.

وی در ادامه اظهار داشت که این جشنواره به زودی برگزار خواهد شد. و ما می توانیم امیدوار باشیم که باعث تغییری اساسی در فروش و صادرات محصولات مرغوب باغی این شهرستان شود. وی ارقام قالب این سیب ها را “رد” و “گلدن دلیشز” عنوان کرد و گفت: در حال حاضر قسمتی از سیب‌های تولیدی این شهرستان به دلیل کیفیت و ماندگاری بالا، علاوه بر سایر استان های کشور قرار است به کشورهای روسیه، گرجستان و پاکستان صادر شود.

در ادامه گفت: شرایط ویژه آب و هوایی این شهرستان در کنار ظرفیت بالای سردخانه ای. این شهرستان را به شهرستانی با فرصت اقتصادی بالا و پیشرو در بخش باغداری استان آذربایجان غربی تبدیل کرده است.

وجود سردخانه در کنار محصولات با کیفیت و برگزاری جشنواره های مختلف و همچنین رعایت اصول ذخیره و انبار محصولات باغی با کیفیت باعث می‌شود که بتوان این محصولات را نه تنها به کشور های همسایه بلکه به کل دنیا صادر کرد. لازمه این پیشرفت بهره بردن از سردخانه‌ها و داشتن دانش اصول نگهداری محصولات درون آن است که شرکت آریان سرد با داشتن افراد مجرب و متخصص و استفاده برند ها و متریال های با کیفیت، پتانسیل همکاری با شرکت های حاضر در این حوزه و در بحث های اقتصاد را داراست.