امروزه در مکان هایی مانند قصابی ها، سوپر پروتئین ها، آشپزخانه های صنعتی، هتل ها رستوران ها، کافی شاپ ها، سوپرمارکت ها و فست فودها به جهت نگهداری از محصولات و مواد غذایی از یخچال صنعتی استفاده می شود. این نوع از یخچال ها به خوبی می توانند در دمای خاص، انواع مواد غذایی را برای شما نگهداری کنند. اهمیت یخچال صنعتی به گونه ‌ای است که جهت راه اندازی این کسب و کارها، نخستین گزینه ‌ای که شما باید اقدام به خرید آن نمایید، این نوع یخچال ها خواهند بود. امروزه یخچال های صنعتی در اندازه ها و ابعاد گوناگون و در شکل های مختلف طراحی و تولید می شوند. این نوع یخچال مصارف گوناگونی برای شما خواهد داشت.

یخچال صنعتی

علاوه بر این در صنایع مانند داروسازی نیز جهت نگهداری از محصولات مختلف باید یک نوع از یخچال های صنعتی تعبیه شود. استفاده از این یخچال ها این امکان را به شما می دهد که برای مدت طولانی بتوانید محصولات مختلف و مواد غذایی را نگهداری نمایید. با ما در آریان سرد همراه باشید تا به شما اطلاعات کافی در مورد یخچال صنعتی ارائه دهیم.

یخچال صنعتی چیست؟

استفاده از مکانیزم ماشین های برودتی موجب می شود که شما بتوانید با تولید محصولی، جهت پایین آوردن دما و ایجاد فضایی سرد اقدام نمایید. یخچال صنعتی همان محصول تولید شده به شمار می رود که می تواند مواد غذایی فاسد شدنی را برای شما تا مدت زمان زیادی سالم و تازه نگه دارد. با توجه به اینکه این یخچال ها در رستوران ها بیش از سایر مکان ها مورد استفاده قرار می ‌گیرند. می توان از آن ها به عنوان یخچال رستورانی نیز نام برد. امروزه یخچال های صنعتی در اندازه ها و ابعاد مختلف و با شکل های گوناگون طراحی و تولید می ‌شوند.

متناسب با متراژ و فضایی که در فروشگاه خود دارید و حجم کاری خود می توانید اقدام به خرید یخچال مناسب نمایید. مصرف انرژی این یخچال نسبت به یخچال های معمولی خانگی بیشتر است. با توجه به اینکه اجزایی مانند فن های خنک کننده اپراتور و همچنین کمپرسورهایی با کارایی بالا و گرم کننده های ضد برفک در این یخچال تعبیه می شوند. شما نیاز به مصرف انرژی بیشتری جهت راه اندازی این نوع یخچال خواهید داشت. البته توجه داشته باشید که استفاده از این نوع یخچال می تواند بسیار برای شما با صرفه تر بوده و ضامن حفظ سلامتی و تازگی مواد غذایی شما شود.

مکانیزم عملکردی یخچال

همانگونه که عنوان کردیم این نوع یخچال نسبت به یخچال های خانگی دارای ساختار متفاوتی بوده و از تجهیزات بیشتری استفاده می‌ کند. ساختار و عملکرد یخچال صنعتی به گونه ‌ای است که جهت خنک نگه داشتن محیط و محفظه خود و نگهداری از محصولات و مواد غذایی، هوای گرم درون محفظه را به بیرون انتقال داده و می تواند عملکردی مناسب داشته باشد.
با توجه به اینکه یخچال های صنعتی در مدل های مختلفی مانند یخچال فروشگاهی، یخچال شیشه خم، یخچال سوپر مارکتی، یخچال ایستاده، یخچال صندوقی و یخچال پرده هوا تولید می ‌شوند، شما باید متناسب با فعالیتی که دارید، روی به انتخاب و خرید یخچال مناسب بیاورید.

مهمترین کاربردهای یخچال صنعتی

همانگونه که می دانید کاربرد یخچال های صنعتی نسبت به یخچال های معمولی و خانگی به مراتب بیشتر خواهد بود. به همین علت استفاده از این نوع یخچال از اهمیت بالاتری در مکان‌ های گوناگون برخوردار است. امروزه برای رسیدن به سطح ایده آل و دمای مناسب جهت نگهداری از مواد غذایی و محصولات مختلف، نیاز به استفاده از یخچال صنعتی در مکان های گوناگون دارید.

از جمله کاربردها می ‌توان به نگهداری از محصولات غذایی در زمینه صنایع غذایی، نگهداری از مواد شیمیایی و پتروشیمی، نگهداری از تجهیزات دارویی، نگهداری صنایع نوشیدنی و صنایع دیگر اشاره کرد. چنانچه قصد استفاده از یخچال صنعتی در این مکان ها را دارید می توانید از خدمات ما در آریان سرد استفاده کنید. ما در مجموعه آریان سرد به منظور پاسخگویی به نیازهای شما، انواع مدل های مختلف یخچال ها را در اختیار داشته و آن ها را با کیفیت بالا و قیمت مناسب به شما ارائه می دهیم.

انواع یخچال صنعتی

به لحاظ دسته بندی یخچال های صنعتی، شما می توانید با توجه به خصوصیات گوناگون، آن ‌ها را در گروه ‌های مختلف قرار دهید. با این حال به جهت نوع طراحی و ساخت، این نوع یخچال ها به دو شکل ایستاده یا عمودی و کابینتی یا صندوقی، طراحی و در اختیار مصرف کننده قرار داده می شوند. نوع ایستاده این یخچال در سایزها و ارتفاع های مختلف می‌ توانند جهت استفاده در مکان هایی مانند شیرینی فروشی ها و برخی سوپرمارکت ‌ها کاربردی باشند. علاوه بر این یخچال های کابینتی یا صندوقی نیز در کافی شاپ ها و رستوران ها کاربرد فراوان دارند.

انواع یخچال های صنعتی

قیمت یخچال صنعتی

همانگونه که عنوان شد یخچال های صنعتی در مدل های مختلف و ابعاد گوناگون طراحی و به بازار عرضه می شوند. با توجه به اینکه عوامل مختلفی در قیمت یخچال ها اثرگذار هستند، شما باید متناسب با نیاز خود، بهترین گزینه را انتخاب نمایید. از جمله عواملی که در قیمت یخچال صنعتی تاثیر می گذارند. می توان به مدل یخچال، متریال ساخت بدنه و قطعات، ظرفیت یخچال و همچنین برند سازنده اشاره کرد.

خرید یخچال صنعتی

چنانچه قصد خرید یخچال در شکل های مختلف را دارید می توانید با مراجعه به مجموعه آریان سرد از مدل ‌های مختلفی دیدن نمایید. ما در مجموعه آریان سرد با بهره مندی از انواع یخچال های کابینتی و ایستاده خدمات خود را به شما ارائه می دهیم.

یخچال صنعتی ایستاده

سخن پایانی

در حالت کلی خرید تجهیزات و لوازم سرمایشی نیاز به کسب اطلاعات دقیق از کیفیت و عملکرد آن ها خواهد داشت. در کنار تمام محصولاتی که ما برای شما فراهم کرده ایم. امروزه جهت استفاده از یخچال می ‌توانید با بررسی یخچال های ارائه شده توسط ما، روی به خرید بهترین گزینه آورید. تیم تخصصی ما در آریان سرد به شما کمک می کند تا بتوانید بهترین یخچال صنعتی را متناسب با نیاز خود خریداری نمایید.